שולמית בר נחום ז"ל

חברי עמותה יקרים,

שולמית בר נחום FALCZER GABI  נאספה אל אבותיה.

לאמא שלה, לאבא שלה, לאחיה הקטן, לסבא ברנרד, לדודים, לבני דודים, לכולם שהיו ביחד באותו קרון בקר לכיוון אושוויץ. בערך 80 נפשות מגטו יאנושהזא, כפר הולדתה  JANOSHHAZA . יחד עם רב הקהילה שלנו, החזן, השוחט, המשגיח שאחראי גם על מקווה טהרה, ראש הקהילה, יו"ר חברה קדישא, כולם נפשות- בני אדם שאפשר היה להעמיס אותם בתוך קרון אחד על ידי הז'נדרים של המקום. עד שהרכבת שהסרלביני התמלא   "AMIG MEGTELIK A SZERLEVENY".

לקראת הערב התווכחו ביניהם בהתרגשות, בתוך הקרון, האם אפשר להתפלל מנחה-מעריב לצד הדליים (שהוכנסו לצרכיהם) בלי מחיצה  MECHICE. בעוד בערך 10 שעות מאוחר יותר אף אחד מהמתווכחים כבר לא היו בחיים.

את גאבי מנגלה שלח לצד ימין, היא נשארה בחיים לבד. לימים עלתה ארצה, הקימה משפחה עם בן כתתה, שניהם בגילאי 18, שגם הוא נשאר לבד ללא משפחתו, אך חיי נישואיהם לא עלו יפה והם נפרדו בשלום. לאחר מכן היא מצאה את אהוב לבה המשורר יחזקאל בר נחום, שחיה איתו באושר רב שנים רבות עם שני ילדיהם- יוסי ואלה עד יום מותם.

עכשיו שניהם נחים את מנוחת עולמם ביחד באדמת ירושלים.

גאבי, שולמית, הייתה חברה ותיקה ונאמנה ככל שניתן עזרה לקהילה שלנו.

בתחילה ב-H.O.H ועכשיו לעמותת יוצאי הונגריה.

השתתפה בכל האירועים לאחרונה בעזרת שתי המטפלות המסורות שלה.

ההלוויה שלה התקיימה לפני שבוע, על יום האזכרה נעביר אליכם את ההודעה בזמן.

בשמי ובשם כולנו אנו שולחים את תנחומינו ומשתתפים בצער המשפחה, ולחברינו חברי העמותה, יוסי ואלה, הממשיכים את דרכה של אמם ז"ל.

כתוב במקורותינו- "כל הקבור בארץ ישראל כאילו קבור תחת המזבח" .

יהי זכרה ברוך.